Home > pozycjonowanie > Quicklink.pl – kolejny system wymiany linków

Quicklink.pl – kolejny system wymiany linków

Ostatnio wspominałem o mistrzostwach w pozycjonowaniu stron i pisałem o Aktualizacji Page Rank, a dziś dostałem mail z Emarketing Experts zapraszający do wypróbowania nowego systemu wymiany linków i ów mail mnie natchnął by skrobnąć kilka słów o systemach wymiany linków.

System wymiany linków

To wszystko przez to, że dodałem strony klientów do jednego katalogu, tak na marginesie jako Agencja Interaktywna mogli się postarać upiększyć tego Qlweba, no ale przecież nie wygląd jest ważny a skuteczność.

Oczywiście planuję rozpisać się bardziej, ale dziś będzie to zalążek dłuższego artykułu. Mam nadzieję, że ta zapowiedź zmotywuje mnie do głębszych badań, a Was, czytającym te słowa zachęci do dalszych odwiedzin ;)

Ostatnio panuje moda na systemy wymiany linków. Rzekłbym wysyp ;) No dobra, nie przesadzajmy. To, że Xann ostatnio wypuścił Weblinka i WebCities (na xon.pl niestety nie ma Wildcard, więc skrypt nie śmiga, za to na serwerach nazwa.pl ma się całkiem nieźle ten projekcik na pomysłowe zaplecze).

Quicklink.pl - program partnerski

Wracając do Quicklink… Faktycznie nowość. Poza mną jeszcze inne osoby dostały mail z reklamą i rozpoczęła się dyskusja na forum PIO. System świeżutki (przypuszczam, że przekierowali dnsy 17 kwietnia) i od 2-3 tygodni to hula. Całkiem jeszcze nie wypozycjonowany, by nie powiedzieć, nie zaindeksowany w Googlach (przynajmniej dziś), bo coś marnie reklamuje specjalista SEO z w/w firmy. No, ale początki są trudne, pewnie się to wszystko rozkręci.

W każdym bądź razie zarejestrowałem się, pobrałem skrypt, poprawnie zainstalowałem i będę dalej testował. Zakładka program partnerski wygląda ubogo. Wspomnianych w FAQ’u banerów nie widać. Jeśli tak wyglądają pierwsze dni działania tego systemu, to daliby sobie spokój i jeszcze nie wysyłali maili reklamowych i przetestowali wszystko przed wypuszczeniem.

Gdyby ktoś z Was miał zamiar się zarejestrować w systemie niech wpisze przy rejestracji mój nick: 1stposition.pl – jako osobę polecającą:) Będę wdzięczny. Naprawdę ;)))

Tak sobie myślę, że właściciele Agencji Interaktywnych i firm pozycjonujących poprzez wypuszczanie systemów do wymiany linków dostają dostęp do nieprzepastnej wiedzy na temat pozycjonowanych stron przez konkurencję i mniejszych “pozycjonerów”. Mają wgląd na to kto i jakie strony pozycjonuje, a co za tym idzie strony z jakim Page Rank‘iem i na jakie frazy.

Trochę się rozmarzyłem i chyba w następny weekend stworzę sobie własny system wymiany linków ;))

pozycjonowanie , , , ,

 1. Quicklink.pl
  May 9th, 2008 at 16:28 | #1

  Dziękujemy za ocenę naszego systemu :)

  System jest jeszcze w fazie testów, czego nie ukrywamy. Naszym głównym założeniem było stworzenie systemu z uwzględnieniem potrzeb jego klientów, dlatego zdecydowaliśmy się na poinformowanie o nim już teraz. Dzięki współpracy z pierwszymi użytkownikami (pozdrawiamy Arcym001 , Alien i Andrzej :)) cały czas wdrażamy nowe poprawki. Jesteśmy otwarci na sugestie – docelowo spowoduje to stałe ulepszanie systemu.

  Co do indeksacji w Google… W tej chwili nie jest to nasz główny cel. Po osiągnięciu pełnej funkcjonalności serwisu, na pewno będziemy widoczni. Skupiamy sie, aby system spełniał wszystkie wymogi i był konkurencyjny dla istniejących SWL.

  W Programie Partnerskim rzeczywiście brakuje wersji polecenia poprzez bannery reklamowe. :) Ciągle nad tym pracujemy i efekty naszej pracy powinny pojawić się już w przyszłym tygodniu.
  Na szczęście są ważniejsze korzyści niż bannery. Przede wszystkim żaden system nie oferuje tak dużej liczby linków. Jest to ewidentnie jeden z ważniejszych parametrów.

  Pozdrawiamy i liczymy na dalsze komentarze.
  Zespół Quicklink

 1. May 25th, 2008 at 23:29 | #1
 2. November 21st, 2008 at 20:35 | #2